Më shumë se çdo gjë dhe gjithçka, tifozëve të Realit i dhemb ky festim i Messit (VIDEO)

Lionel Messi ngjalli luftën në La Liga për titull.

E gjitha kjo pasi Barcelona fitoi ndaj Real Madridit me rezultat 2-3 në Bernabeu.

Në këtë takim Messi shënoi dy gola, të parin dhe të fundit në këtë takim për Barcelonë, por në përgjithësi i fundit ishte goli numër 500 i tij për klubin katalunas.

Por, tani humbja i përket të kaluarës, do shkruhet në histori dhe aq, si shumë të tjera.

Ajo që dhemb më shumë, do komentohet dhe do qarkullojë për shumë kohë do jetë festimi i Messit te goli i fitores në Bernabeu drejt tifozëve të Barcelonës, por në prani të qindra tifozëve të Realit. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu