Ballina Etiketimet Lufta ne Ukraine

Etiketim: Lufta ne Ukraine

Finlanda dhe Suedia duan t’i bashkohen NATO-s: Çfarë do të kërkojë...

Kërkesa e Finlandës për t’u bashkuar me NATO -n, siç pritej, ka shkaktuar jo pak reagime. Zgjedhja e Helsinkit dhe Stokholmit për t’u bashkuar...

Rusia drejt shpërbërjes, a ka ardhur koha e një shteti komb?

Perëndimi e ka fituar tashmë luftën në Ukrainë. Përpjekja e Rusisë për të gllabëruar Ukrainën ka dështuar. Ushtria e saj është testuar, dhe kanë...

Putin i pakënaqur? Vendimet për luftën tani i merr ai dhe...

Presidenti rus Putin dhe shefi i tij ushtarak, gjenerali Valery Gerasimov, besohet se po ndërhyjnë drejtpërdrejt në ofensivën ushtarake të Rusisë në Ukrainë dhe...

Borrell goditje Serbisë: S’ka të ardhme evropiane nëse mbahen kontakte me...

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i bëri thirrje Serbisë që të mbështesë sanksionet evropiane ndaj Rusisë, pas një takimi në Bruksel,...

Evropa në dilemë: Nëse Kievi fiton, problem i madh

Në Eurovision Song Contest, evropianët shfrytëzuan rastin për t’u solidarizuar me Ukrainën dhe për t’i dërguar një mesazh Vladimir Putinit. Por pas entuziazmit, vendet...

Nis stërvitja më e madhe NATO-s në Balltik: Cilat vende po...

Një stërvitje e madhe e NATO-s, një nga më të mëdhatë në historinë e Balltikut, do të zhvillohet sot. Stërvitjet duhet të nisin sot,...

Putin: S’kemi asgjë me Finlandën dhe Suedinë, por zgjerimi i NATO-s...

Presidenti Vladimir Putin ka thënë se Rusia nuk ka asnjë problem me Finlandën dhe Suedinë, por se zgjerimi i infrastrukturës ushtarake në territorin e...

Trupat ukrainase që po mbrojnë Kharkivin kanë arritur deri në kufirin...

Derisa vijnë raportime të shumta rreth zhvillimeve të fundit në Ukrainë, raportohet se trupat kundërsulmuese ukrainase pranë qytetit të Kharkiv kanë arritur në kufirin...

Si duhet ta forcojë NATO mbrojtjen e vendeve baltike

Që nga fillimi i luftës në Ukrainë, vendet baltike kanë bërë thirrje për rritjen e kapacitetit mbrojtës në rajon, një kapacitet që duhet t’i...

Vuçiç: Serbia do të rezistojë sa të mundet që të mos...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se Serbia do të luftojë për aq kohë sa mundet që të mbajë politikën e saj për të...

Lajmet e fundit