Ballina Etiketimet Maqedoni

Etiketim: maqedoni

Ende nuk ka vendim zyrtar për Gruevskin

Gjykata Penale në Maqedoni ka marrë vendim që të mos ketë masë të paraburgimit për ish-zëvendëskryeministrin për Çështje Ekonomike Vlladimir Peshevski, ish-ministren e Kulturës...

Skenari serb në Maqedoni për të provokuar luftë me shqiptarët, duhej...

Mentor Mellova/INA Kapja e agjentit serb dhe ish-zëvendëshefit të shërbimit sekret serb BIA, Goran Zhivaljeviq në sallën e Kuvendit të Maqedonisë natën e 27 prillit...

OBRM-PDUKM shënoi 27 vjetorin e themelimit, premtoi mbështetje edhe për shqiptarët

OBRM-PDUKM ditën e djeshme festoi 27 vjetorin e themelimit të saj si parti politike dhe 124 vjetorin nga themelimi i Organizatës. Para anëtarëve të kësaj...

Dy tërmete janë regjistruar mëngjesin e sotëm në Maqedoni

Dy tërmete me intensitet mesatar janë regjistruar këtë mëngjes në Maqedoninë jugperëndimore, përkatësisht në rajonin e Ohrit. Tërmeti i parë është ndjerë në orën...

Lika, statusi i ish ushtarëve të UÇK-së, pa plan konkret

Ish Komandant Çela, tani në krye të resorit për zbatim të Marrëveshjes së Ohrit, Hazbi Lika nuk ka plan konkret për zgjidhjen e statusit...

Zaev me pritje të mëdha nga takimi Dimitrov Kotcijac

Kryeministri Zoran Zaev tha se pret perspektiva pozitive nga takimi i sotëm i ministrave për punë të jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë, në të...

Plaçkitje me thika në pikë të ditës në Shkup, gruas ia...

Grabitet një grua në bul. “Shën Klimenti i Ohrit” në Shkup nga dy persona të panjohur të cilët me kërcënim me thikë nga çanta...

Zaevi mes dy ‘zjarreve’

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare thonë se Maqedonia në asnjë mënyrë nuk guxon të mbaj qëndrim neutral në raport me Kosovën, ashtu siç ka theksuar...

Ndarja e Ahmetit dhe Selës. Ja çfarë thotë Bujar Osmani

Ndarja e funksioneve në eshalon in e dytë dhe të tretë ka ndikuar në prishjen e raporteve mes Ali Ahmetit dhe Ziadin Selën, përcjell...

Borisov: Ja kush mu lajmërua natën e 27 prillit nga Shkupi

Kryeministri bullgar Bojko Borisov ka theksuar se natën e 27 prillit atij i janë paraqitur në telefon kryeministri aktual Zoran Zaev, lideri i VMRO-DPMNE,...

Lajmet e fundit