Ballina Etiketimet Nikolla gruevski

Etiketim: nikolla gruevski

Gruevski: Për aq shpesh sa më thërrisni në gjyq, aq zyrë...

Aq shpesh më thërrasin në gjykatë sa që filloj të ndihem sikur vij në punë dhe të kërkoj zyrë dhe rrogë, deklaroi ish-kryeministri dhe...

Fokus: Kush i “rrasi” 1,5 milionë eurot për pastrimin e borës...

Revista “Fokus” në numrin e ri shkruan se ku shkuan 1,5 milionë euro që ishin ndarë përmes tenderit për tri kompani për pastrimin e...

BDI në pritje të ftesës së Nikolla Gruevskit

BDI është ende në pritje të ftesës së Gruevskit për të nisur bisedimet rreth formimit të qeverisë së re. Përfaqësuesit e partisë së Ali...

A po i plotësohet dëshira Menduh Thaçit që të bëhet zëvendës...

Dhënia e mandatit liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevskit nga ana e presidentit të shtetit, Gjorgje Ivanovit ka habitur opinionin e brendshëm dhe atë ndërkombëtar. Ekspertët...

Gruevski me premtime marramandëse për bujqit

Kryetari i VMRO-DPMNE-Së Nikolla Gruevski ka premtuar ndarjen e mjeteve të pakthyeshme në lartësi deri 10 mijë euro për bujqit e rinj të cilët...

VMRO e brengosur se BDI do të mbetet me më pak...

Gabimet e shumta që po bën kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, kanë shqetësuar VMRO-DPMNE-në, njoftojnë burime partiake që dëshirojnë të mbeten anonime. Të njëjta...

Ordanoski: Në zgjedhje do vërehet nëse jemi për Janevën apo Gruevskin

Lidhur me mundësinë që OBRM-PDUKM të shkojë në zgjedhje, analisti politik, Sasho Ordanoski, ka deklaruar se vlerësimi do të bëhet pasi të shihet se...

Gruevski thotë se është i gatshëm t’i fitojë zgjedhjet e dhjetorit

“Jemi të gatshëm për fitore të fuqishme dhe të madhe e cila do t’i sigurojë stabilitet Republikës së Maqeodnisë, presporitet ekonomik qytetarëve pavarësisht përkatësisë...

Brukseli goditje për Gruevskin, nuk ftohet në samitin e PPE

Kryetari i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski nuk është ftuar në Samitin e Partive Popullore Evropian që është mbajtur para dy ditëve në Mastriht, shkruan Utrinski...

EKSKLUZIVE/ VMRO-DPMNE, partia më e pasur në Europë që udhëheq shtetin...

Maqedonia është një ndër shtete më të varfra të Europës. Sidoqoftë sipas një dokumentari del në pah se partia në pushtet VMRO-DPMNE, posedon më...

Lajmet e fundit