Ballina Etiketimet Pare

Etiketim: pare

Rama: Do jemi shumicë absolute me aq mandate sa PS nuk...

Do jemi shumicë absolute pas 18 Qershorit. Do marrim aq deputet, tha Rama, sa PS nuk i ka parë kurrë këto 27 vjet pluralizëm....

Kina tregon “muskujt”, nxjerr në lundrim aeroplan-mbajtësen e parë të prodhuar...

Kina përuroi të mërkurën aeroplanmbajtësen e dytë, por e para e projektuar dhe realizuar plotësisht në vend, në një kohë që gjiganti aziatik po...

Mjekët kanadezë zbulojnë antibiotikun e parë në 30 vitet e fundit

Shkencëtarët kanadezë kanë zbuluar antibiotikun e parë në 30 vitet e fundit, ndërkohë që të dhënat fillestare flasin se zbulimi i ri mund të...

Kasami: Lëvizjen e parë që e bëri Zaev gaboi

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka qenë sot i ftuar në emision Click Plus në Tv21 ku ka folur për aktualitetin politik në...

Për çka po bëhen gati maqedonasit? Ja edhe fotoja e parë...

Portali maqedonas “Plusinfo” ka arritur të sigurojë fotografinë e parë katër paramilitarëve maqedonas të veshur me uniforma të zeza dhe bereta, në të cilat...

Ka përfunduar seanca e parë kundër vrasësit të Almir Aliut (VIDEO)

Përfundon seanca e parë për gjykimin e vrasjes së Almir Aliut. Orë të gjata gjykimi ditën e sotme nuk sollën përfundim konkret për vrasjen...

BDI e pafuqishme që në seancën konstituive, Veljanovski i VMRO-së nuk...

Sot në Kuvendin e Maqedonisë në Shkup u zhvillua seanca konstituive me mandatarët e ri të dalë nga zgjedhjet e 11 dhjetorit, ku nga...

Komunat shqiptare ku LSDM-ja doli forcë e parë!

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare kanë rënë në pah disa rezultate befasuese. Disa komuna me popullësi shumicë shqiptare, disa nga të cilat me mbi...

Lajmet e fundit