Ballina Etiketimet Parti

Etiketim: parti

Media austriake paralajmëron përçarjen e partisë së Nikola Gruevskit, ja çfarë...

Nga demonstratat kundër të drejtave të reja për shqiptarët në Maqedoni bëhet fjalë për përleshje mes ndjenjave autoritare dhe liberale, shkruan “Der Standard”. Në protestat...

Sela pro shkrirjes së “Aleancës” në një parti (VIDEO)

Kreu i LR-PDSH-së Ziadin Sela në emisionin “Rruga drejtë…” ka deklaruar se ai dhe partia e tij janë të gatshëm të iniciojnë dhe të...

Selmani: Parti më vazale se BDI-ja, partitë maqedonase nuk kanë pasur...

Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani, në emisionin ClickPlus në televizionin 21 duke debatuar mbi atë se kush duhet ta formojë...

Partia e Gruevskit i quan rrënim të rendit kushtetues kërkesat e...

Formimi i qeverisë së re të Maqedonisë nga VMRO DPMNE, duket i pamundur bazuar në qëndrimin e saj të fundit ku përjashton çdo mundësi...

Najçevksa: Platforma e partive shqiptare në Maqedoni duhet të mbajë përgjegjësi

Deklarata e përbashkët e partive politike shqiptare në Republikën e Maqedonisë, u kërkon atyre që të mbajnë përgjegjësi për ngjarjet në të ardhmen por...

Presidenti Thaçi mbledhë veç e veç liderët e shqiptarëve të Maqedonisë

Prishtinë, 5 janar 2027 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Prishtinë ka takuar liderët e partive politike shqiptare në Maqedoni,...

Aleanca “bllok” komunikimit me partitë maqedonase?! (FOTO)

Aleanca për Shqiptarët nuk komunikon me asnjë parti maqedonase për mundësinë e koalicionimeve për formimin e Qeverisë së re. Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela...

Najçevska: VMRO-DPMNE është parti rrugaçësh (VIDEO)

Mosrespektimi i vendimit të Gjykatës tashmë është mosrespektimi i institucioneve që janë ende institucione të strukturës aktuale në pushtet, nuk ka kuptim që VMRO...

Cila parti do të jetë në pushtet pas 11 dhjetorit? Ja...

A do të mundet të funksionojë normalisht Prokuroria Speciale Publike, në rast se partitë e njëjta kthehen në pushtet edhe pas 11 dhjetorit? Kjo...

Një “bombë” e fuqishme nga Kosova për partitë në Maqedoni (VIDEO)

Nuk kanë të ndalur deklaratat bombastike nga Kosova për zgjedhjet në Maqedoni. Pas emisioneve të porositura nga partitë në pushtet, së fundmi, në rrjetet...

Lajmet e fundit