Ballina Etiketimet Permbytjet ne Shkup

Etiketim: Permbytjet ne Shkup

Kryefamiljari Rexhep Ajeti nga Hasanbegu: Nga vërshimet pësuam 20 mijë euro...

Vërshimet e fundit të ndodhura në Shkup dhe rrethinë e që kapluan më së shumti Hasanbegun kanë lënë shumë pasoja pas, njofton Zhurnal. Edhe pse...

Kompensime qesharake për të përmbyturit në Shkup

Kanë kaluar tashmë dy muaj pas përmbytjeve të cilat shkaktuan dëme të paimagjinueshme në zonat rreth Shkupit. Banorët e Hasanbegut ankohen se fondet që kanë...

Turqia edhe me një donacion të ri për të përmbyturit e...

Kryesia për Menaxhim me kriza dhe Rasteve emergjente e Qeverisë së Republikës së Turqisë ka dërguar një donacion prej 500 lavatriçe dhe 500 seta...

Të prekurit nga vërshimet edhe 60 ditë mund të qëndrojnë në...

Rreth 190 persona nga rajonet e vërshuara të cilët janë vendosur në konviktin për nxënës të shkollave të mesme dhe studentë “Tome Stefanovski­Seniq” dhe...

Vazhdohet afati për paraqitjen e dëmeve nga vërshimet në Maqedoni

Me vendim të Qeverisë, është shtyrë afati për paraqitjen e dëmeve nga vërshimet në Maqedoni. Qytetarët nga zonat e përmbytura do të kenë të...

Radhë të gjata për gjetjen e emrit në listën e dëmshpërblimeve

Disa prej banorëve të Hasanbegut janë të revoltuar për shkak të pengesave që po krijohen për marrjen e dëmshpërblimeve të para nga shteti, raporton...

Shoqatat nga Shqipëria ofrojnë ndihmë për familjet e viktimave të përmbytjeve

Drejtori ekzekutivi i Shoqatës "ALSAR", në një prononcim tha se me shqetësim të madh kanë ndjekur zhvillimet e fundit dhe katastrofën humanitare si pasojë...

Nëna me 3 jetimë flen në baltë në Haraçinë (VIDEO)

Fatbardha Jonuzi u përball e vetme me vërshimet që ndodhën një javë më parë në Shkup. Ajo, së bashku me tre fëmijët e saj po...

BESA: I inkurajojmë aktivistët t’i ndihmojnë zonat e përmbytura pa parada...

Pas përmbytjeve dhe katastrofës së shkaktuar në fshatrat e rrethinës së Shkupit, me ç’rast pati edhe viktima në njerëz, duke ndjekur me kujdes gjendjen...

Hahn: BE e gatshme të ndihmojë për vërshimet

Komisari evropian Johanes Hahn gjatë pasdites shprehu ngushëllim për qytetarët e Shkupit të cilët humbën jetën si pasoje e një moti të egër dhe ofroi...

Lajmet e fundit