Ballina Etiketimet Politike

Etiketim: politike

BDI po përgatitet për zgjedhje, po kërkon figura të reja nga...

Atmosfera që po karakterizon së fundmi skenën politike në Maqedoni pas rezultateve të referendumit, ku pjesëmarja nën 50% e votuesve si pasojë e bojkotit...

Ramushi me tone armiqësore ndaj Ramës, pak minuta më vonë Rama...

Dakalarta e Edi Ramës mbi demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi ku kryeministri shqiptar shpalosi një të vërtetë se ai problem është një...

ASH përfundon mbëledhjen e kryesisë qëndrore, ja vendimet që u morën

Kryesia Qendrore e Aleancës për Shqiptarët mbajti sonte mbledhjen e saj të rregullt të udhëhequr nga kryetari i saj, Ziadin Sela. Sipas komunikatës për media,...

Vllasi thotë se tentim-vrasja kundër tij ka prapavijë politike (VIDEO)

Avokati Azem Vllasi, i plagosur një ditë më parë, beson se tentim-vrasja kundër tij ishte politike. Azem Vllasi është liruar nga spitali pasi mjekët ia...

Pse LSDM e Zaev nuk flet për shtatë kërkesat e partive...

Rasti fatlum u erdhi partive politike shqiptare dhe nuk duhet humbur asnjë dekikë nga firmosja e një marrëveshje me kryeministrin e dekretuar Gruevskin, natyrisht...

Analistët: Komunikatat e BDI-së dhe OBRM-PDUKM-së janë lojra politike (VIDEO)

Lojë e re politike për zgjedhje të reja parlamentare, apo vazhdim i lojës së deritanishme për minimizimin e të drejtave që duhet të fitojnë...

Haradinaj: Përgjigjen ia kemi dhënë me luftë Serbisë, ndalimi im është...

Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, por tha se ai duhet të qëndrojë në Francë...

Reagime të ashpra politike ndaj qëndrimeve të Gruevskit për shqiptarët

LSDM-ja reagon ashpër ndaj liderit të VMRO DPMNE-së Nikolla Gruevski për intervistën e tij të fundit në të cilën tha se në periudhën e...

Atanasovski: Nuk duhet lejuar që Greqia të investoje në thellimin e...

Aleanca maqedonase e drejtuar nga kryetari Gjorgjija Xhorxh Atanasoski ka reaguar me shkrim ndaj deklaratës së ministrit të punëve të jashtme të Greqisë, Nikos...

Analistët: Edhe 2017 me krizë politike në Maqedoni

Viti 2017 në aspektin politik në Maqedoni, do të jetë po aq i tensionuar sa edhe viti që lëmë pas. Analisti Nikolla Dujovski vlerëson...

Lajmet e fundit