Ballina Etiketimet Presidenti i amerikes

Etiketim: presidenti i amerikes

Komploti kundër Trumpit: Përfundon “darka sekrete” e Sorosit dhe merret një...

Takimi i pjesëtarëve të Aleancës Demokratike në krye me miliarderin George Soros ka përfunduar mbrëmë në Uashington, kurse mesazhi kryesor që doli nga aty...

Zgjedhjet në SHBA, një lajm i mirë për Hillary Clinton

Hillary Clinton ka marrë një lajm shumë të mirë. Clinton udhëheq me votë popullore ndaj presidentit të zgjedhur, Donald Trump me mbi 1 milionë...

Udhëtimi i lamtumirës, detyra më e trishtë e Obamës

Barack Obama kaloi muajt para zgjedhjeve amerikane duke e cilësuar Donald Trumpin si të papërshtatshëm për detyrën e presidentit. Tani, Obama duhet të kthejë...

Si zgjidhet Presidenti në SHBA

Numërimi mbrapsht ka filluar. Në 8 nëntor zgjidhet presidenti i 45 SHBA-së, një Republikë Federale Presidenciale e përbërë nga 50 shtete plus një distrikt,...

Obama një baba xheloz? Ja çfarë u thotë djemve që u...

Duket se presidenti i SHBA-ve Barak Obama, është tepër i rreptë me vajzat e tij, Malia dhe Sasha, janë përkatësisht 18 dhe 15 vjeç,...

Fotografitë që Hillary Clinton s’do donte t’i shihte kurrë (FOTO)

Nga fotografitë e miqësisë së dikurshme me Donald Trump, deri te disa kartolina urimesh të Bill Clintonit për Monica Lewinskyt.

“Dorëhiqet” nga gara Hillari Klinton, “çmenden” amerikanët (VIDEO)

Edhe 32 ditë na ndajnë nga zgjedhjet presidenciale në SHBA, ndërsa një komedian amerikan ka luajtur rolin e një gazetari në rrugët e Neë...

Lajmet e fundit