Komploti kundër Trumpit: Përfundon “darka sekrete” e Sorosit dhe merret një vendim (FOTO)

Takimi i pjesëtarëve të Aleancës Demokratike në krye me miliarderin George Soros ka përfunduar mbrëmë në Uashington, kurse mesazhi kryesor që doli nga aty ishte: Të ndalet Donald Trump.

Demokratët amerikanë kanë folur për strategjinë e “qëndrimet agresiv” ndaj administratës së ardhshme të Donald Trumpit në Uashington, marrë parasysh se presidenti i ri i SHBA-ve do t’i fus shumë ide të tij të papranueshme në Shtëpinë e Bardhë, shkruan “Washington Post”.

George Soros, njëri nga themeluesit e Aleancës Demokratike, u ka thënë kolegëve të tij në takim treditor se Donald Trumpi paraqet rrezik.

“Ai është diktator potencial. Kam besim se institucionet amerikane dhe opozita energjike do t’i qëndrojnë në rrugë për moszbatimin e planeve të tij”, ka thënë Soros.

1-370-780x439


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu