Ballina Etiketimet Psp

Etiketim: psp

Deri në skadimin e mandatit, PSP-ja me 20 akuza

Numri i akuzave që Prokuroria Speciale Publike do ti ngrejë në afatin që skadon në fund të muajit është e mundur që të arrijë...

Prokuroria Speciale nga 1 korriku nuk mund të ngre më akuza

Nesër skadon afati i parë i Prokurorisë Speciale për hetime dhe ngritjen e aktakuzave dhe nuk ka sinjale se këtij trupi që buron nga...

Amnesty International: Sulmet e fshehta politike po pengojnë punën e PSP-së

"Akuzat të cilat vijnë pas zbulimit të korrupsionit nga viti 2015 parandalohen me sulme të fshehta politike, ndërsa mbrojtja e dëshmitarëve është e kufizuar",...

Fillojnë negociatat për qeverinë, kush do të lëshojë pe për PSP-në?

Duke filluar që nga dita e sotme, sipas paralajmërimeve të VMRO-DPMNE, pritet të fillojnë bisedimet me BDI-në për formimin e qeverisë. Analistët parashikojnë se është...

PSP: Nuk komentojmë deklaratat e Gruevskit, presim vazhdimin e mandatit tonë

Prokurori Speciale Publike ka deklaruar se nuk dëshiron të bëjë komente lidhur me deklaratën politike të liderit të VMRO-DPMNE dhe mandatarit për formimin e...

Taravari: Do të kisha koalicionuar me LSDM-në pasi e njeh PSP-në...

Arben Taravari nga LR-PDSH tha se sovrani është suprem dhe ai vendos. “Votat me numër më të madh i fitoi BDI-ja dhe i respektoj 86...

Fatime Fetai: PSP do t’i shtypë kriminelët deri në murin e...

“Drejtësia do të fitojë. Prokuroria Speciale në krye me Katica Janevën është institucioni i cili krimin dhe kriminelët do t’i shtypë deri në murin...

Ish kryeshefi i MPB-së: Ja pse duhet ministri Spasovski t’i suspendojë...

Ish kryeshefi i MPB-së, Lubomir Gjurçeski vlerëson se deri më tani ministri i brendshëm Oliver Spasovski është dashur ta suspendojë nga puna drejtorin e...

Janeva: I dëbova Çavkovin dhe Andonovin nga DSK-ja

Prokurorja Speciale Katica Janeva sonte në “Top Tema” në Telma edhe një herë ka potencuar se kanë hasur në obstruksione rreth mbledhjes së provave...

PSP më në fund pas tre ditëve filloi t’i merr materialet...

Pas tre ditëve kujdestarie të prokurorëve specialë të Maqedonisë në Drejtorinë për Sigurim dhe Kundërzbulim në tentim për ti marrë materialet e duhura me...

Lajmet e fundit