PSP: Nuk komentojmë deklaratat e Gruevskit, presim vazhdimin e mandatit tonë

Prokurori Speciale Publike ka deklaruar se nuk dëshiron të bëjë komente lidhur me deklaratën politike të liderit të VMRO-DPMNE dhe mandatarit për formimin e qeverisë së re, Nikolla Gruevski, i cili në një intervistë për “Dnevnik” kategorikisht ka thënë se partia e tij nuk do të mbështesë vazhdimin e mandatit të PSP-së.

“Shumë herë e kemi theksuar se nuk do të komentojnë deklaratat politike. Për sa i përket pyetjes suaj të dytë, pritjet tona janë si më poshtë: vazhdimi i mandatit dhe votimit i ligjit për dëshmitarët e mbrojtur “, qëndron në reagimin e PSP-së. /albeu.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu