Ballina Etiketimet Mandati

Etiketim: mandati

Deri në skadimin e mandatit, PSP-ja me 20 akuza

Numri i akuzave që Prokuroria Speciale Publike do ti ngrejë në afatin që skadon në fund të muajit është e mundur që të arrijë...

Kadri Veseli: Gjatë mandatit të Trumpit, Kosova do të anëtarësohet në...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli gjatë vizitës që ka pasur në SHBA ka takuar presidentin Donald Trump. Gjatë një interviste për Klan Kosova...

Rama: Mandatin e ardhshëm, 1 mld dollarë investim dhe dyfishim të...

Në komunikim e kësaj jave përmes rrjetit social Facebook, kryeministri Edi Rama është ndalur në gjendjen ekonomike të vendit, marrëveshjen me FMN-në dhe rritjen...

PSP: Nuk komentojmë deklaratat e Gruevskit, presim vazhdimin e mandatit tonë

Prokurori Speciale Publike ka deklaruar se nuk dëshiron të bëjë komente lidhur me deklaratën politike të liderit të VMRO-DPMNE dhe mandatarit për formimin e...

THUMB/ Për të ruajtur mandatin ndryshon llagapin: “Kali i Shemës” bëhet...

Pas analizave të shumta dhe luftës me numra nëpër degë dhe nëndegë të BDI-së është vendosur që të bëhet ndryshim i mandateve nëpër njësitë...

Nëse rezultati bëhet 50-50, kujt do të ja japë Ivanovi mandatin?...

Vendimi i Gjykatës Administrative që në komunën e Tearcës të ketë rivotim, mund të sjellë edhe ndryshim të rezultateve të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare,...

Lajmet e fundit