Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: rama

Rama, BE-së: Po na u larguat, kam alternativa të tjera

Kryeministri Edi Rama në një intervistë në ‘France 24’ foli edhe për integrimin e Shqipërisë në BE. Kreu i qeverisë u shpreh se nëse...

Tre skenaret që bëjnë Ramën ose Bashën Kryeministër në shtator

Nga Blendi Fevziu Kush do të jetë Kryeministri i ardhshëm i Shqipërisë? Kjo pyetje e cila ka marrë gjithnjë përgjigje në këto 27 vite me...

Rama zbulon prapaskenat: Pse i dhashë Bashës 6 ministri

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar sot arsyen se pse pranoi që të lidhte marrëveshje me kryetarin e opozitës, Lulzim Basha. Nga një takim me banorët...

Rama dhe Basha takim në Presidencën e Shqipërisë

Pas ftesës së Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani, sot kryeministri i vendit, Edi Rama është takuar me liderin e opozitës dhe njëkohësisht kryetar i...

Edi Rama i jep përgjigje pyetjes më të sikletshme, ja çfarë...

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme, i ftuar në emisionin e Eni Vasilit, ka dhënë përgjigje se çfarë do te beje PS nëse Ilir...

Rama me dhimbje koke në Tiranë, Meta ia merr valles në...

Kreu i LSI-së, Ilir Meta ishte sot në një takim të të rinjve të LSI-së në Fier duke iu bashkuar edhe valles së tyre...

Çfarë ndodhi në Sarajevë? Pse u ndërpre konferenca Rama-Vuçiç?

Konferenca për shtyp e kryeministrave të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor nuk ka shkuar si duhet. Në fakt, ajo është ndërprerë për shkak të...

Mediat serbe akuzojnë Ramën dhe Thaçin për krizën në Maqedoni

Mediat e afërta me pushtetin në Serbi akuzojnë shqiptarët etnikë, kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Thaçi si planifikuesit e strategjisë së “Shqipërisë Etnike”. Mediat në...

Rama falënderon Trumpin për përgjigjen e urimit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka marrë urimin kthyes nga presidenti i SHBA-së Donald Trump, transmeton koha.net. I pari i Qeverisë shqiptare duket të jetë...

“Një ministër i Ramës do të hyjë në burg”

Kastriot Myftaraj në një reagim të fundit shtron pyetjen nëse Arben Ahmetaj do të mbaj fjalën që i madh Milva Ekonomit se nëse duhej...

Lajmet e fundit