Ballina Etiketimet Samiti i diaspores

Etiketim: samiti i diaspores

Samiti i Diasporës, Rama: Nuk do t’i nënshtrohemi politikave të Athinës

Politika e jashtme me Greqinë ka qenë në qendër të takimit të radhës që kryeministri Rama ka zhvilluar me emigrantët shqiptarë, në kuadër të...

Samiti i parë i diasporës në Tiranë, Lazim Destani në panelin...

Në Tiranë dje dhe sot po mbahet samiti i parë i diasporës shqiptare ku të ftuar kanë qenë personalitete të ndryshme nga sfera të...

Rama i ftoi, por Nishani dhe Basha bojkotojnë Samitin e Diasporës

Edhe pse Kryeministri Edi Rama u kishte dërguar ftesë zyrtare, si Presidenti i Republikës Bujar Nishani ashtu edhe kreu i PD Lulzim Basha, nuk...

Rama “sulmon” sërish Greqinë në Samitin e Diasporës: E kujt ishte...

Gjatë ditës së sotme është mbajtur te Pallati i Brigadave çelja e Samitit të Diasporës. Në këtë samit marrin pjesë personalitete, intelektualë, biznesmenë dhe...

Hapet samitit i dasporës, i pari në histroinë e Shqipërisë, mund...

Në Tiranë sot u hap samiti i diasporës, i pari në historinë e shqipërisë, transmeton InfoShqip. Kryeministri i republikës së Shqipërisë Edi Rama, në profilin...

Lajmet e fundit