Samiti i parë i diasporës në Tiranë, Lazim Destani në panelin diskutues (FOTO)

Në Tiranë dje dhe sot po mbahet samiti i parë i diasporës shqiptare ku të ftuar kanë qenë personalitete të ndryshme nga sfera të ndryshme përfshirë këtu politikan e biznesmen të njohur shqiptarë që kanë treguar veten në fushën në të cilën veprojnë, njofton Zhurnal.

Ky samit ka për qëllim që për së afërmi të sheh gjendjen dhe situatën e shqiptarëve kryesisht në sferën e ekonomisë dhe zhvilllimit.

Samitin dje e ka hapur kryeministri shqiptarë Edi Rama ndërkohë që fjalim rasti ka pasur edhe presidenti i Kosovës, z. Hashim Thaçi.

Në këtë samit të diasporës vend të posaçëm i kanë bërë edhe biznesmenit të njohur shqiptarë nga Maqedonia, ai i cili ka investuar shumë si në diasporën shqiptare por edhe për shqiptarët në Maqedoni e Kosovë, z. Lazim Destani.

Ndryshe nga pamjet që ofrohen nga Tirana, Destani si një nga biznesmenët më të suksesshëm shqiptarë vend i është rezervuar në panelin diskutues, transmeton Zhurnal.

lazim destani samiti i diaspores


1 Koment

  1. po muta po muta me pare t popullit shka ja keni nxerr me gjak sa vet u dasht me vdek per ket llokxuss qe keni pru ju punen deri ktu per juuve muta lazimi skna udbsh ahah kej mutavecat koki bashku he

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu