Ballina Etiketimet Tirane

Etiketim: tirane

Kërcënohet ambasadori rus në Tiranë, kërkon ndihmën e specialistëve nga Moskë

Ambasadori rus në Tiranë Aleksandër Karpushin i është drejtuar zyrtarisht shtetit shqiptar, duke njoftuar autoritetet se ndihet i kërcënuar. Burime diplomatike bënë të ditur për...

Talat Xhaferi: Kuvendin nuk do ta dërgojë as në Tiranë e...

Deputeti i BDI-së Talat Xhaferi u është kundërpërgjigjur sulmeve të njëpasnjëshme nga deputetët e VMRO-së, që ju bënë atij nga foltorja e Kuvendit. Xhaferi tha...

Gjykata e Tiranës dënon me 7.5 vite burg ish-deputetin Mark Frroku

Gjykata e Tiranës ka dënuar sot me 7 vite e 6 muaj burg ish-deputetin e Kuvendit të Shqipërisë, Mark Frroku, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjykata...

Sela -Dimovskit: Kur ishit me BDI-në nuk ju pengonin takimet tona...

Nëse keni ndonjë pyetje rreth Deklaratës apo ashtu siç e quani ju platformë i nderuar Dimovski duhet të na pyesni neve që e kemi...

Protesta para Ambasadës së Maqedonisë në Tiranë: “Mos kini frikë nga...

Sot në Tiranë është mbajtur një protestë para Ambasadës së Maqedonisë në Shqipëri, me sloganin “kundër diskriminimit të shqiptarëve në Maqedoni”. Pjesëtarët e Forumit Rinor...

“Ça ke që sheh”, 3 transvestitë godasin me grushta 26-vjeçaren në...

Tre të rinj po hetohen në gjendje të lirë nga policia pasi ushtruan dhunë ndaj një 26-vjeçareje. Gjithçka ka nisur thjesht nga një shikim...

Avioni Romë-Tiranë pëson defekt, në bord edhe Aleksandër Frangaj e Samir...

Avioni i linjës Romë-Tiranë i orës 15.45 është kthyer me urgjencë në Romë pak minuta pas ngritjes. Nga informacionet paraprake bëhet fjalë për një defekt...

Priti Vitin e Ri në Tiranë me shqiptarët, serbi “tërbon” Beogradin...

Mes shumë qytetarëve shqiptarë që pritën Vitin e Ri në sheshin “Nënë Tereza”, ishte edhe një djalë i ri serb i cili duket se...

Nishani i’a ngre veshin Ali Ahmetit në Tiranë, ja porosia ?!

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot dhe zhvilloi një takim me kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni, Ali Ahmeti, bisedë e...

Zbardhet vendimi/ Ja çfarë do të ndodhë me “Piramidën” e Tiranës

Këshilli i Ministrave ditën e sotme ka vendosur që t’ia heqë nga pronësie “Piramidën” Ministrisë së Kulturës dhe t’ia kalojë atë Bashkisë së Tiranës. Në...

Lajmet e fundit