Ballina Etiketimet Tirane

Etiketim: tirane

Tirana nderon Adem Demaçin me titullin “Qytetar Nderi”

Veprimtari i çështjes kombëtare, politikani dhe shkrimtari shqiptar, Adem Demaçi është nderuar me titullin “Qytetar Nderi” i Tiranës, si dhe “Çelësin e Qytetit. Në një...

Samiti i parë i diasporës në Tiranë, Lazim Destani në panelin...

Në Tiranë dje dhe sot po mbahet samiti i parë i diasporës shqiptare ku të ftuar kanë qenë personalitete të ndryshme nga sfera të...

Hapet samitit i dasporës, i pari në histroinë e Shqipërisë, mund...

Në Tiranë sot u hap samiti i diasporës, i pari në historinë e shqipërisë, transmeton InfoShqip. Kryeministri i republikës së Shqipërisë Edi Rama, në profilin...

Aeroplani i linjës Tiranë-Munih goditet nga rrufeja në fluturim (FOTO)

Një aeroplan i nisur mbrëmjen e shkuar nga Aeroporti i Rinasit në drejtim të Gjermanisë është goditur nga rrufeja gjatë fluturimit. Aeroplani është nisur rreth...

Po përgatiteshin për të kryer vrasje, arrestohet 4 persona në Tiranë

Katër persona të cilët po përgatiteshin për të kryer një vrasje për motive hakmarrje, janë arrestuar. Bëjnë me dije sot burime nga policia e...

Lajmet e fundit