Ballina Etiketimet Serbet

Etiketim: serbet

Sëpata që ia preu kokën oficerit përdhunues serb, kthehet në simbol...

Fshati Brezë i Karadakut, dikur heroik, tashmë është një fshat i braktisur dhe i harruar nga autoritetet e Maqedonisë. Në këtë krahinë nuk ka...

Serbët në veri votojnë me letërnjoftime të Serbisë

Serbët e veriut të Kosovës po votojnë pa u penguar në komunat Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut, me letërnjoftime të vendbanimeve në Kosovë, të...

Serbët janë me teorinë: çka është e jona, është e jona;...

Ish lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, i ftuar ne emisionin Top Show në televizionin Top Channel, ka folur mbi raportet e Kosovës dhe Sërbisë, asosiacionin...

Mediat serbe: “Qeni i tërbuar” i Trumpit ua hangri zemrën serbëve

Deklarata e Sekretarit amerikan të Mbrojtjes, James Mattis, ka shuar shpresat e opinionit publik në Serbi se administrata e presidentit të ri amerikan, Donald...

“Serbët po bëhen gati për luftë, Shqipëria të mos e lërë...

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka deklaruar se janë të gjitha gjasat për një konflikt të ri mes shqiptarëve dhe serbëve. Në një intervistë...

Raporti sekret i CIA’s: Si i frikoheshin serbët shtimit të shqiptarëve

Shërbimi sekret amerikan CIA së fundi ka publikuar rreth 13 milionë faqe, dokumente që më parë kishin qenë të klasifikuara si Top Sekret. Në...

Serbët e Kosovës i luten Beogradit: Mos luani me ‘trena’, po...

“Të gjithë ne në jug të Ibrit duam të jetojmë normalisht dhe në paqe, por sa herë që politikanët nxitin tensionet, ne këtu jemi...

Çfarë po `ngatërrojnë` serbët në Bosnjë? Gjermanët: Nëse krijohet Serbia e...

Në Bosnjë dhe Hercegovinë serbët dëshirojnë të përfundojnë bashkëqeverisjen me myslimanët dhe kroatët. Një rrezik për Ballkanin, shkruan analisti Stefen Honig për median gjermane...

Kundërpërgjigjen serbët, nga 50 centimetra tash e heqin vetëm 5 centimetra...

Pas debatit të zhvilluar në Kuvendin e Kosovës për murin në veri, serbët kanë filluar të bëjnë veprime konkrete për të treguar se nuk...

Flamuri i Shqipërisë valëvitet në mes të Beogradit, zemërohen serbët

Ky veprim i ka zemëruar serbët, pasi është parë si provokim nga ana e tyre. Por mediat serbe i kanë qetësuar banorët e Beogradit...

Lajmet e fundit