Ballina Etiketimet Shkupi

Etiketim: shkupi

ANALIZË/ Ngritja dhe rënia e Lëvizjes Besa, rezultatet e zgjedhjeve tregojnë...

Lëvizja Besa ishte një parti politike që për herë të parë garoi në zgjedhjet e vitit 2016 ku njëkohësisht ishte edhe befasia e atyre...

Dibra e Madhe do rikthehet ashtu siç ka qenë, qytet i...

Dibra e Madhe me plot bindje mund të thuhet se është qyteti më i dëmtuar shqiptar në mbi një shekull nga gjithë ndryshimet e...

Si u deshqiptarizua Shkupi me projektin “Shkupi 2014”

Shkupi është një qytet I vjetër antik I cili ka filluarë të themelohet qysh në vitin 4000 e p.e.r së Neolitit duke I vendosurë...

Blindohet Shkupi, regjim i veçantë për lëvizje

Regjim i veçantë për lëvizja do të hyjë në fuqi sot nga ora 15:00 në pjesën afër stadiumit “Telekom Arena” në Shkup, pasi sonte...

A do të rrënohet projekti kundërthënës “Shkupi 2014”?

Projekti kundërthënës “Shkupi 2014”, bazuar në deklaratat e zyrtarëve, nuk do të rrënohet, madje nuk do të preken as përmendoret që gjatë katër viteve...

Shkupi përplot me polici speciale, a do të ketë trazira sonte?

Sot në ora 17:00 është paralajmëruar protestë në Shkup, nga e ashtuquajtura Shoqatë patriotike maqedonase “Tvrdokorni”. Ata kanë caktuar protestë për shkak të paralajmërimeve...

Shkupi, një ndër pesë qytetet në botë me më shumë të...

Radikalizim i gjatëkohshëm dhe rekrutimi e mobilizimi i rrjetës së ekstremistëve nga jashtë më shumë se 15 vite duket se po funksionon në veri...

Reagon Shkupi ndaj deklaratës së ministrit të Jashtëm serb Daçic

Pas deklaratës së djeshme të ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë Ivica Daçic se Serbia ka gabuar që e ka njohur Maqedoninë me...

Vrasje në Shkup, ende në rrethana të paqarta!

Vrasje në rrethana të paqarta në Shkup. Kufoma e personit 50 vjeçar është gjetur në rrugën e “Prizrenit” në Shkup. Dje pasdite rreth orës 14...

Shkupi dhe Kumanova me ajër më të ndotur në Maqedoni

Në Shkup niveli i ajrit të ndotur është i përmasave më të mëdha, më posht e keni listën se në cilin qytet është ajri...