Ballina Etiketimet Shqiptaret ne maqedoni

Etiketim: shqiptaret ne maqedoni

Ibrahimi: Regjistrimi u anulua jo nga frika e pandemisë, por nga...

Antari i kryesisë qëndrore nga Partia e Alternativa, Zeqirija Ibrahimi ka reaguar në lidhje shtyrjen e regjistrimit të popullsisë për në shtator. Ai ka...

BDI u gjen punë administratorëve të pasistemuar

Një problem madhor që shqetësonte prej vitesh administratorët që merrnin pagë duke qëndruar në shtëpi, tashmë mori fund dhe ju gjet zgjidhja. Nga burime...

Shpend Ahmeti godet politikanët shqiptarë në Maqedoni (VIDEO)

“Përfaqësimi i shqiptarëve në Maqedoni mendoj se është nën nivel dhe ka degraduar tej mase. Kjo situatë e shqiptarëve në Maqedoni nuk është vetëm...

Presidenti Thaçi: Shqiptarët e Maqedonisë të kenë të drejta si serbet...

Në një intervistë për “Die Press” presidentit i Kosovës, Hashim Thaçi ka kritikuar referendumin e serbëve të Bosnjës dhe ka kërkuar rol më aktiv...

Artisti Ahmeti me porosi për partitë: Boll me statuse, bashkohuni, se...

Artisti dhe profesori Burhan Ameti përmes një letre publike të ashtuquajtur “spontane” i ka dërguar sinjal partive të reja politike, lidhur me mosgjetjen e...

Kumanova në vitin 1919 kishte 70 për qind shqiptarë

Në dy dekadat e para të shek. XX në Kosovë, e cila deri në vitin 1912 kishte statusin administrativ të vilajetit me kryeqendër Shkupin,...

Shqiptarët, politika dhe statistika në Maqedoni

Sipas sistemit zgjedhor aktual, Maqedonia është e ndarë në 6 njësi zgjedhore. Deputetët shqiptarë i fitojnë mandatet kryesisht në njësitë zgjedhore 1, 2, 5...

Lajmet e fundit