Ballina Etiketimet Termet

Etiketim: termet

Prap tërmet në Ohër, tani më i madh, ja sa shkallë...

Tërmet me intensitet prej katër ballësh sipas shkallës së Rihterit është regjistruar paradite në orën 11:39, në 10 kilometra në lindje të Ohrit, njoftoi...

Tërmet në Shkup

Një tërmet me magnitudë prej 2,1 ballësh sipas shkallës së Rihterit, epiqendra e të cilit ndodhet në Shkup, është regjistruar sonte në orën 18...

Tërmet i fuqishëm në Italinë qendrore

Pjesa qendrore e Italisë është goditur nga një tërmet me intensitet 4.3 shkallë sipas Rihterit. Epiqendra e tërmetit ka qenë 30 kilometra nga vendi Maltinjano,...

Tërmet 4 ballësh në Mal të Zi

Një tërmet prej 4 ballësh sipas shkallës së Rihterit goditi jugun e Malit të Zi 40 minuta pas mesnate dhe u ndie në shumë...

Një tërmet godet Maqedoninë

Edhe gjatë vikendit janë regjistruar shumë tërmete si në Ballkan ashtu edhe në Evropë. Këtë mëngjes u dridh toka në Turqi, Itali, ndërsa është regjistruar...

Maqedonia tronditet sërish nga tërmeti

Një tërmet me intensitet prej 5 gradë sipas shkallës seizmike europiane është regjistruar mbrëmë 23 minuta pas mesnate në Gjevgjeli dhe Bogdanci. Sipas një njoftimi...

Tërmeti 7.8 ballë ndryshon brigjet e Zelandës së Re

Tërmeti me magnitudë 7.8 ballë të shkallës rihter që ndodhi gjatë fundjavës në Zelandën e Re dhe si pasojë e të cilit humbën jetën...

Tërmet në Maqedoni, lëkundet Shkupi nga sizma 4.7 ballë

Një tërmet prej katër deri në 5 ballë ka goditur Shkupin. Lajmin e ka bërë të ditur Observatoriumi pranë Fakultetit Mateatiko-Natyror në Shkup. Sipas të...

Në mbrëmje regjistrohet edhe një tërmet në Shkup

Në mbrëmje është ndjerë edhe një dridhje toke në Shkup, ndërkaq Observatoriumi i Beogradit bën të ditur se dridhejt janë ndjerë edhe në Shtip,...

Lajmet e fundit