Ballina Etiketimet Turke

Etiketim: turke

Kryetari i Komunës së Dibrës, Ruzhdi Lata për të përditshmen turke...

Ditëve të fundit , kryetari i Komunës së Dibrës, z.Ruzhdi Lata ndodhet për një vizitë zyrtare në Turqi, gjegjësisht në Komunën e Erenlerit, me...

Ushtria turke dislokohet në Katar (FOTO)

Ushtria Turke është dislokuar në Katar dhe shteti Turk ka marrë në dorë mbrojtëjen e këtij shteti. “Kush dëshiron ta sulmojë Katarin, bujrum Ne me...

Shikoni si i hakmerret ushtria turke ISIS-it pas sulmit në Stamboll...

Vetëm një ditë pas masakrës së përgjakshme në Stamboll për të cilën mori përgjegjësinë organizata terroriste ISIS, ushtria ruse dhe ajo turke në operacione...

Dimitriev i dërgon mesazh ngushëllimi kryeministrit turk

Kryetari i Qeverisë së Maqedonisë për zbatimin e zgjedhjeve, Emil Dimitriev dërgoi mesazh ngushëllimi deri tek kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım me rastin e...

Një muaj paraburgim për personat që sulmuan Konsullatën Turke në Prizren

Gjykata Themelore e Prizrenit e ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej një (1) muaji pesë...

Lajmet e fundit