Ushtria turke dislokohet në Katar (FOTO)

Ushtria Turke është dislokuar në Katar dhe shteti Turk ka marrë në dorë mbrojtëjen e këtij shteti.

“Kush dëshiron ta sulmojë Katarin, bujrum Ne me popullin dhe Zotin e Katarit jemi këtu” citohen burime brenda ushtrisë Turke.

Sipas një lajmi te gazetës turke “Yeni Safak” sonte janë dërguar rreth 2000 ushtar të njësive speciale, 40 avion luftarak te tipit F-16 dhe 20-të MIG-29.

Në anën tjetër deri në ditën e diell pritet të dërgohen gjithsej 5000 mijë ushtarë të njësive speciale ku brenda tyre mbi 800 pjesëtarë te njësive SAT-komando, 150 avionë ushtarak dhe 5 anije luftarake.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu