Ballina Etiketimet Uck

Etiketim: uck

Vetëvritet veterani i UÇK-së, ja kush është

Para pak kohësh është vetëvrarë me armë zjarri veterani dhe invalidi i ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Njazi Bytyqi, nga qyteti i Ferizajt. Rastin e...

Mblidhen sërish ish ushtarët UÇK-së në Kumanovë

Sonte në Kumanovë është duke u zhvilluar një takim i ri me ish ushtarët e UÇK-së nga rajoni i Kumanovës dhe Likovës, ku po...

Ju rrëfej Dritëro Agollin e UÇK-së

Nga Arben Llalla Të gjithë folën fjalët më të mira për poezinë dhe penën e Dritëro Agollit. Sapo morrën vesh që u shua poeti i...

Video ekskluzive e betimit të UÇK-së në Prekaz: Flasin Sami Lushtaku...

“Si pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës betohem se do të luftojë për çlirimin e tokave të pushtuara të shqiptarëve dhe bashkimin e tyre,...

Gruaja e Lulit të UÇK-së: Kjo është jeta ime bashkëshortore

Çdo herë janë parë së bashku. Madje nuk hezitojnë që rrugës të ecin edhe dorë për dore, gjë që nuk e bëjnë të gjithë...

Bazat më të fuqishme të UÇK-së votuan Zaevin, kështu shkruajnë mediat...

Votat shqipëtare të cilat Zaev i morri në keto zgjedhje dhe u rendit i dyti pas Ali Ahmetit vinë nga qyetet dhe fshatrat të...

Jeta e vështirë e familjes së veteranit të UÇK-së (VIDEO)

Filmat vizatimor i shikojnë si të gjithë moshatarët e tyre. Por, të njëjtë nuk e kanë edhe veshmbathjen. Një dhomë kanë vetëm pesë anëtarët e...

Stupcat tallen me Grubin, shperthejne rrjetet sociale (VIDEO)

Kjo video po qarkullon ne rrjetet sociale ne facebook, ku eshte montuar pjese nga fjalimi i kandidatit te BDI, Artan Grubi me Stupcat. Kjo...

Mesazhi i mërgimtarit nga Zvicra: Ata që dridhën Maqedoninë më 2001...

Mërgimtari nga Zvicra, Bajram Zendeli ka komentuar tubimin e mbrëmshëm të BDI-së, duke dhënë këtë mesazh: Ja se çfarë shkruan: Ato qe e “dridhin” dhe “djegin”...

Jakup Kastrati rrëfen burgosjen nga UÇK-ja (VIDEO)

Në emisionin “Drejtësia në Kosovë” për vrasjen e Ramiz Hoxhës nga Bellanica e Malishevës në tetor të vitit 1998, versionin e tij e ka...

Lajmet e fundit