Ballina Etiketimet Universiteti nene tereza

Etiketim: universiteti nene tereza

“Nënë Tereza” mund të shkrihet me UEJL-në (VIDEO)

UEJL nuk përjashton mundësinë e bashkimit me UNT-në ose UT-në. Këtë e konfirmoi për Alsat M rektori i UEJL-së Zamir Dika i cili tha...

Ministri Pishtar Lutfiu jep detaje rreth funksionimit të Universitetit ”Nënë Tereza”

Ministri i arsimit dhe shkencës, Pishtar Lutfiu ka deklaruar për mediat se objekti i ri i Universitetit ”Nëna Terezë” (UNT) do të jetë gati...

Universiteti “Nënë Tereza” një demagogji politike: s’ka studentë, kuadër e as...

Themelimi i Universitetit “Nënë Tereza” është demagogji politike, respektivisht marketingu politik parazgjedhor i partisë në pushtet, thonë partitë politike opozitare. Në fakt nuk është...

Universiteti “Nënë Tereza” fabrikë diplomash, ja pse thellon ende më tepër...

Është absurde që Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASH) mos të gjejë kuadër adekuat për Universitetin “Nënë Tereza” në mesin e 29 doktorëve të...

Universiteti Nënë Tereza fillon vitin me dy klasa(VIDEO)

Universiteti Nënë Tereza, do të fillojë vitin akademik duke shfrytëzuar vetëm dy klasë nga objekti i Universitetit të Europës Juglindore. Këshilltari i rektorit të...

A do të shkrihet UEJL-ja në UNT?(VIDEO)

Siç duket, thashethemet për një shkrirje të mundshme të UEJL-së në UNT i kanë frikësuar studentët e UEJL-së. Ata kanë patur një takim me...

SKANDALOZE/ Universiteti “Nënë Tereza” shkel ligjet

Në themelimin e organeve të Universitetit “Nënë Tereza” janë bërë disa shkelje ligjore. Sipas ekspertëve, përveç mos-përzgjedhjen adekuate të Stafit Akademik, vetë anëtarët e...

Semestri në Universitetin “Nënë Tereza” dyfish më i shtrenjtë se në...

Për dallim prej projekteve maqedonase të VMRO-DPMNE-së, që gjithnjë realizohen ashtu siç e parasheh ligji, projektet shqiptare shënojnë mangësi të shumta deri në realizimin...

Zekiri për Universitetin Nënë Tereza: Do studiojnë vetëm funksionarët e BDI...

Muhamed Zekiri me një status të tij në facebook ka komentuar mbi hapjen e Universitetit Nënë Tereza. Emërimi i ish ministrit të BDI-së si rektor...

Lutfiu: “Nënë Tereza” nis punën më 1 tetor

Edhe përkundër faktit se Universiteti Nënë Tereza nuk ka kaluar fazën e përzgjedhjes së stafit akademik, ministri i Arsimit Pishtar Lutfiu premton se i...

Lajmet e fundit