Ballina Etiketimet Vmro-dpmne

Etiketim: Vmro-dpmne

VMRO-DPMNE akuza ndaj Shqipërisë

Pas paktit mes LSDM-së dhe BDI-së, partia e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski VMRO-DPMNE ka publikuar një komunikatë ku kundërshton tërësisht veprimet e fundit të partisë...

VMRO-DPMNE: Nuk lejojmë që LSDM ta realizoj platformën shqiptare

Nga VMRO-DPMNE janë kërcënuar se nuk do të lejojnë që LSDM të realizojë platformën e partive shqiptare. Nga partia e Nikolla Gruevskit kanë ftuar edhe...

Analistët: Komunikatat e BDI-së dhe OBRM-PDUKM-së janë lojra politike (VIDEO)

Lojë e re politike për zgjedhje të reja parlamentare, apo vazhdim i lojës së deritanishme për minimizimin e të drejtave që duhet të fitojnë...

VMRO-DPMNE: Pajtohemi plotësisht me qëndrimet e Presidentit Ivanov

Konsiderojmë se Presidenti Ivanov, në fjalimin e tij vjetor, në mënyrë koncize i parashtroi problemet kryesore me të cilat u ballafaqua Maqedonia gjatë vitit...

Dashtevski: VMRO-DPMNE dhe BDI kanë bashkëpunuar 10 vjet, nuk ka arsye...

Profesori universitar Aleksandar Dashtevski ka komentuar situatën e krijuar pas zgjedhjeve në Maqedoni. Sa i përket koalicionimit dhe formimit të Qeverisë së re ai...

Najçevska: VMRO-DPMNE është parti rrugaçësh (VIDEO)

Mosrespektimi i vendimit të Gjykatës tashmë është mosrespektimi i institucioneve që janë ende institucione të strukturës aktuale në pushtet, nuk ka kuptim që VMRO...

LSDM: Kot lutet VMRO-ja për 63 deputetë

LSDM ka reaguar ndaj deklaratës së Ivica Konevskit të VMRO-DPMNE-së ku kërkojnë 63 deputetë për koalicionin në pushtet. “I akuzuari Gruevski nuk mund ta mbulojë...

Vazhdon frika e VMRO-së prej ridefinimit

Ka ardhur koha për fundin e krizës. Me 11 dhjetor populli do të votoje kundër LSDM-së, do ta jap votën e saj kundër LSDM-së...

EKSKLUZIVE/ VMRO-DPMNE, partia më e pasur në Europë që udhëheq shtetin...

Maqedonia është një ndër shtete më të varfra të Europës. Sidoqoftë sipas një dokumentari del në pah se partia në pushtet VMRO-DPMNE, posedon më...

VMRO-DPMNE: Opozita frikësohet nga zgjedhjet

VMRO-DPMNE ka reaguar ndaj deklarimit të sekretarit të LSDM-së Oliver Spasovski se u konfirmua se në listën zgjedhore ka votues fantomë. Në reagimin me shkrim...

Lajmet e fundit