Ballina Etiketimet Zgjedhjet ne maqedoni

Etiketim: zgjedhjet ne maqedoni

Haradinaj dhe Mazrekaj në përkrahje të Alimit

Bartësi i listës në njësinë zgjedhore 2 të BDI-së, Ejup Alimi bashkë me gjeneral Nasim Haradinaj edhe Emrush Mazrekaj (vëllai i dëshmorit Shpend Mazrekaj)...

Analistët: shtyrja e zgjedhjeve i konvenon VMRO-së dhe BDI-së

Partitë në pushtet VMRO DPMNE dhe BDI nuk i duan zgjedhjet më 11 dhjetor, , vlerësojnë njohësit e rrethanave politike në vend. Sipas gazetarit...

Zgjedhjet, mundësi për rikthimin e 30 mijë votuesve

Pas një jave, 30 mijë votuesit e fshirë, të dyshuar si votues fiktiv, do të kenë një mundësi të re për rikthim në listën...

Zaev përballë Ahmetit dhe Thaçit, kandidon në njesinë 6

Pas VMRO-së edhe LSDM ka vendosur që të bëj publike bartësit e listave për deputet në gjashtë njësitë zgjedhore të vendit. Në njësinë e parë...

E gjithë bashkësia ndërkombëtare në këmbë për ti monitoruar zgjedhjet e...

Kryeparlamentari Trajko Veljanovski sot u ka dërguar ftesa kryetares së Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Kristine Mutonen, kryetarit të Parlamentit Evropian, Martin Shulc, kryetarit të...

KSHZ me aplikacion për paraqitje të votuesve nga diaspora

Komisioni shtetëror i zgjedhjeve (KSHZ) sot në ueb faqen e vet duhet të publikojë aplikacion të posaçëm për paraqitje për votim të shtetasve të...

Zgjedhjet e 11 dhjetorit mund të shpallen të pavlefshme

Anëtari i KSHZ-së, Bedredin Ibraimi thotë se janë shpallur zgjedhje të cilat janë në kundërshtim me Kodin Zgjedhor dhe se për këtë e ka...

Shpallet vendimi për zgjedhje të parakohshme parlamentare

Sot edhe zyrtarisht kryetari I kuvendit Trajko Veljanovski shpalli vendimin për zgjedhje të parakohshme parlamentare që do të mbahen me 11 dhjetor . “Ndërkohë, Republika...

Ja sa deputetë do të kenë partitë në Maqedoni

Instituti "Dimitrija Çupovski" publikuar rezultatet e anketimit për sa i përket deputetëve që do të përfaqësojnë partitë politike në përbërjen e re parlamentare pas...

Rusia pësoi disfatë në Mal të Zi, disfata e ardhshme e...

Partia Liberal-demokratike e Çedomir Jovanoviqit ka uruar Partinë Demokratike Socialiste (DPS) të kryeministrit Millo Gjukanoviq për fitoren bindëse në zgjedhjet parlamentare në Mal të...

Lajmet e fundit