Ja sa deputetë do të kenë partitë në Maqedoni

Instituti “Dimitrija Çupovski” publikuar rezultatet e anketimit për sa i përket deputetëve që do të përfaqësojnë partitë politike në përbërjen e re parlamentare pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit.

Sipas kësaj ankete, OBRM-PDUKM do të ketë 63 deputetë.

LR-PDSH dhe Lëvizja Besa do të jenë në Kuvend ku Ziadin Sela do të përfaqësohet me 1 deputet kurse Bilall Kasami do të ketë dy deputetë.

LSDM do të duhet të ketë 35 deputetë.

BDI do të ketë 13 vende ndërsa Menduh Thaçi do të përfaqësohet me 6 deputetë, transmeton “Telegrafi”. /InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu