Ballina Etiketimet Zyrtare

Etiketim: zyrtare

Zyrtare: Kriminelët që sulmuan Selën akuzohen për vrasje

Prokuroria Themelore Publike njofton se deri në këtë moment janë identifikuar dy persona të involvuar në sulmin e deputetit Ziadin Sela, gjatë ngjarjeve në...

Qosja: Basha me zyrtarë të LDK-së furnizuan Dick Martyn me të...

Akademik Rexhep Qosja ka shkruar një tekst të gjatë për gjendjen në Shqipëri pas dështimit të pozitës dhe opozitës për të gjetur një zgjidhje...

Gjuha shqipe bëhet zyrtare, dorëzohet Gruevski, pranon platformën e shqiptarëve

Pak orë nga skadimi i afatit përfundimtar të mandatit për të formuar qeverinë e re, kreu i VMRO-DPMNE, Nikola Gruevski është dorëzuar duke pranuar...

Kërcënon Ziadin Sela: Ose gjuha shqipe bëhet zyrtare, ose shqiptarët themelojnë...

Ziadin Sela, kryetar i Aleancës Shqiptare, tha sonte se nëse maqedonasit nuk pranojnë ta votojnë ligjin që gjuha shqipe të jetë gjuhë zyrtare në...

Presidenti Thaçi pritet me ceremoni zyrtare nga Erdoğan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur me ceremoni shtetërore presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, i cili gjendet në Turqi për vizitë zyrtare,...

Zyrtare: Largohet nga Shqipëria, emërohet trajner i ri i Luganos

FSHF e ka konfirmuar sot lajmin që qarkullonte prej ditësh, se Paolo Tramezzani do të shkëputej nga stafi i kombëtares dhe posti i tij...

Rezultatet zyrtare të zgjedhjeve parlamentare në Maqedoni (FOTO)

Pas një pritje të gjatë, më në fund Komisioni Shtetëror Zgjedhor i ka shpalluz rezultatet zyrtare të zgjedhjeve të parakohshme parlametare të mbajtura dje,...

KSHZ shpall rezultatet zyrtare në ora 19

Komisioni Shtetëror Zgjedhor pritet që në ora 19 të shpallë zyrtarisht rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme parlametare të mbajtura më 11 dhjetor, përcjell Telegrafi...

Sllovakia nuk njeh Islamin si fe zyrtare

Fondacioni Islam në Sllovaki ka dënuar miratimin e procedurës së ligjit të ri me të cilin parashihet që Islami në këtë shtet nuk mund...

Lajmet e fundit