Task forca mjekësore ballkanike hapet në Shkup

Në kazermën ”Ilinden” në Shkup, solemnisht do të hapet organizata e Task forca mjekësore ballkanike. Në këtë ceremoni do të marrin pjesë ministrat e mbrojtjes të Maqedonisë, Bosnjës dhe Hercegovinës, Sllovenisë dhe Serbisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Në këtë aktivitet pritet që të marrinpjesë edhe ambasadori i Norvegjisë në Shkup, si edhe një kolonel, përfaqësues i Pentagonit të SHBA-ve./Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu