Të goditet Ali Ahmeti, sikurse kryeministri maqedonas

Pas vizitës që i bëri kryeministri maqedonas vendeve të përmbytura, ku nga banorët u godit dhe u ofendua, analisti dhe publicisti Fejzi Hajdarit, shprehet se një pritje të tillë edhe shqiptarët duhet ti bëjnë Ali Ahmetit, për më shumë ai shkruan:

E shikoni si reagojnë maqedonasit…, godasin kryeministrin, kur ju rrezikohet jeta! Kështu vëllezër shqiptarë, duhet ta godisni Ali Ahmetin bashkë me bandat e tij kriminale, që vijnë aty për tu shtirur. 15 vjet asnjëherë nuk ju vizituan. Ju lanë t’ju ndodhë tragjedia, dhe tani vijnë aty pa kurrfarë turpi.
Amanin ua kam, nëse më dëgjoni vetëm kësaj here, GODISNI ATA HAJDUTË, sepse nuk ndihmojnë asgjë ata, sic nuk ndihmuan për 15 vjet me radhë..
Nëse është nevoja, shkojmë e protestojmë dhe e godasim Ali Ahmetin, në shtëpinë e tij në Zajaz. Ku është ai frikacak që nuk vjen për tju vizituar. AI nuk erdhi as në Kumanovë. Cfarë shqiptari është ai?
Ju betohem në Zot, unë do i prijë masës, po u përcaktuat për ta goditur dhe protestuar para shtepisë së tij!“, – ka shkruar analisti dhe publicisti  Fejzi Hajdari. /InfoShqip.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu