Tërmet i fortë dridh Turqinë

Një tërmet me fuqi prej 4,2 ballë është ndjerë në Stamboll. AFAD njoftoi se epiqendra e tërmetit ishte në Detin Marmara në ora 16:38 sipas kohës lokale dhe ishte pranë qarkut bregdetar Marmaraereğlisi në provincën veriperëndimore Tekirdag, që kufizohet me Stambollin.

Epiqendra e tij ishte 6,83 kilometra nën sipërfaqen e tokës. Zyra e Guvernatorit të Stambollit tha se nuk është raportuar asnjë viktimë deri më tani.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu