Tërmeti i fortë trondit Serbinë, lëkundjet ndihen edhe në Kosovë

Një tërmet 4 ballësh ka goditur Serbinë pak minuta më parë.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, tërmeti ishte i thellë 6 km, ndërsa zona e prekur ishte Kragujevaci dhe Trstenik të Serbisë.

Ndërkaq, sipas këtyre faqeve që matin tërmetet, lëkundjet janë ndjer edhe në Kosovë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu