Trump godet sërish: Obama themelues i ISIS

Nuk ndalet kandidati republikan Donald Trump me deklaratat e tij të cilat tërheqin vëmendjen e të gjithëve.

Së fundmi Trump ka akuzuar presidentin Obama dhe rivalenClinton duke thënë se janë themeluesi të ISIS ka përsëritur tri herë të njëjtën frazë.

Sipas Trump, Obama dheClinton janë fajtor pasi kanë ndjekur politika të cilat kanë krijuar një boshllëk në Irak, boshllëk ky që ëeshte mbushur nga shteti islamik.

Deklaratat Trump i bëri gjatë një mitingu në Florida. Transmeton Albeu.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu