Turqia “ngrin” planet e bashkëpunimit energjetik me Izraelin

Marrëdhëniet e Turqisë me Izraelin duket se janë në kufi pas pushtimit të Hamasit dhe konflikteve në Rripin e Gazës.

Ankaraja mbajti një qëndrim të qartë në favor të palestinezëve dhe Hamasit, duke akuzuar Tel Avivin për kryerjen e “masakrave” dhe “gjenocidit” në Gaza.

Turqia ka vendosur të “ngrijë” planet për bashkëpunimin energjetik me Izraelin, edhe pse pak ditë para shpërthimit të krizës në Lindjen e Mesme, pati iniciativa të rëndësishme për riafrim mes dy shtetet.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu