Tymoset hashash në klasë, 4 nxënëse përfundojnë në spital

Sot, gjatë pushimit të gjatë katër nxënëse të klasës së tetë në shkollën e fshatit Bilaj në Fushë-Krujë, kanë shfaqur probleme shëndetësore.

Nxënëset janë transportuar menjëherë në spital, ndërsa kanë shfaqur të dridhura dhe vështirësi në frymëmarrje.

Burime për “BalkanWeb” bëjnë të ditur se vajzat u kanë rrëfyer mjekëve se kur janë futur në klasë, pas pushimit të gjatë kanë vënë re se klasa ishte e mbushur me tym. Dyshohet se në klasë është konsumuar hashash, ç’ka ka shkaktuar dhe problemet shëndetësore të vajzave të mitura. /albeu.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu