Ballina Etiketimet Lajme nga shqiperia

Etiketim: lajme nga shqiperia

Situata e rënduar në Shqipëri, më e keqja pritet të ndodhë...

Prej ditës së djeshme Shqipëria është përfshirë nga një valë reshjesh atmosferike, që kanë shkaktuar përmbytje dhe gjendje të rënduar në shumë prej qyteteve...

Shqiptarët gjejnë “zgjidhjen” për çmimin e lartë, naftë kontrabandë nga Maqedonia...

Fiks Fare ka denoncuar sot futjen e naftës kontrabandë nga Maqedonia. Shqiptarët e kanë gjetur zgjidhjen për të përballuar çmimin e lartë të naftës në...

Shqipëri-Izrael, agjentët e Mossad “zbresin” në Elbasan

Frika nga ndonjë sulm i mundëshëm terrorist gjatë ndeshjes Shqipëri-Izrael ka bërë që agjentët e shërbimit sekret izraelit, Mossad, të vijnë në Shqipëri për...

“Dhuroj organet e mia për njerëzit”. Turistja që u hodh nga...

“Unë po vetëvritem. Dhuroj organet e mia për njerëzit në nevojë”. Ky është shënimi që kishte lënë në një letër në hotel, turistja 40-vjeçare Hana...

SKANDAL/ Ky është gjykatësi manjak që i kërkoi favore seksuale qytetares...

Emisioni investigativ “Stop” në TV Klan ka transmetuar sot në mbremje pamjet e një video-skandali, ku për herë të dytë, sistemi i drejtësisë tronditet...

‘Po të kish lindur Steve Jobs në Shqipëri, sot nuk do...

Një nxënës 15-­vjeçar ka shkruar një letër të hapur për pushtetarët dhe qytetarët shqiptarë në lidhje me realitetin disi të zymtë ekonomik në Shqipëri. Nilidon...

Idrizi i drejtohet ministrit të Jashtëm grek: Je tigër prej letre!

Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, ka folur sërish me tone të ashpra ndaj deklaratës së ministrit të Jashtëm grek Nikos Kotzias...

E masakruan për vdekje kamerierin, burg përjetë për dy pronarët e...

Gjykata e Vlorës ka dënuar me burgim të përjetshëm dy pronarët e një lokali në Dhërmi, të cilët u shpallën fajtorë për vrasjen dhe...

Tymoset hashash në klasë, 4 nxënëse përfundojnë në spital

Sot, gjatë pushimit të gjatë katër nxënëse të klasës së tetë në shkollën e fshatit Bilaj në Fushë-Krujë, kanë shfaqur probleme shëndetësore. Nxënëset janë transportuar...

Rrëfimi për mësuesen shqiptare që shkon përtej gjakmarrjes, për të ndihmuar...

Aty ku shumë njerëz, madje dhe policia, ka frikë të shkelë, Luljana Luani, çon libra, furnizime ushqimore, duke pasur një jetë plot me eksperiencë...

Lajmet e fundit