United ofroi 75 milionë euro për Kroos, kjo është arsyeja që dështoi transferimi

Gjatë kësaj verë Manchester United ka bërë një ofertë për mesfushorin e Realit, Toni Kroos.

Sipas mediave angleze “Djajtë e Kuq”, kanë ofruar 75 milionë euro për gjermanin, ofertë e cila është refuzuar nga gjiganti spanjoll.

Presidenti i Realit, Florentino Perez do ta pranonte këtë ofertë, mirëpo Zidane refuzoi ta shiste lojtarin.

Sipas shumë spekulime tekniku francez kërkoi nga Perez të mos e shes lojtarin dhe t’ia vazhdoi kontratën deri në vitin 2023.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu