VMRO-DPMNE: LSDM dhe BDI heshtin për shpalljen për punësimin e 100 ‘ushtarëve’ partiakë në DHP

Nuk ka krizë për Qeverinë e Kovaçevskit dhe BDI-në sa i përket punësimit partiak. SDS ende hesht për njoftimin, i cili parasheh punësimin e 100 ushtarëve të rinj partiakë në Drejtorinë e Hyrave Publike (DHP) dhe Ministrinë e Financave, pas një direktive partiake, njofton VMRO-DPMNE opozitare.

Nga kjo parti thonë se “në të njëjtën kohë kur inflacioni është në nivelin më të lartë në historinë e vendit, kur qytetarët nuk ia dalin dot, kur nuk ka para për fermerët, kur studentët janë të privuar nga nevojat e tyre elementare, kur pacientët luten publikisht çdo ditë për ilaçet e tyre, ushtria partiake e LSDM do të forcohet në administratë”.

“Një milion euro në vit paratë e qytetarëve nga buxheti, këto 100 vende të reja pune vlejnë vetëm në DHP. Ky është kulmi i politikës hipokrite të qeverisë ndaj popullit të vet, të cilën e ka gënjyer më parë, se administrata ishte “ekstensive” dhe se do të reduktohej. Edhe dezertori Dimitar Kovaçevski do t’i ketë si shenjë nderi këta 100 ushtarë të rinj partiakë, sepse në anën tjetër është populli që do ta gjykojë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, të cilat do të zhvillohen në një kohë të shkurtër”, thuhet në njoftimin e VMRO-DPMNE-së.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu