Ylli i Manchester Cityt supozohet se do t’i bashkohet Real Madridit nëse Guardiola fiton tripeltën këtë sezon

Real Madrid dhe Manchester City pak më shumë se 24 orë larg ndeshjes së parë të ndeshjes së parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në Santiago Bernabeu.

Skuadra angleze po ndjek tripletën e parë në histori dhe trofeun e parë të Ligës së Kampionëve për Pep Guardiolan që kur u largua nga Barcelona, ​​për herë të fundit e fitoi atë në 2011.

Do të ishte gjithashtu një trofe i parë i Ligës së Kampionëve për Erling Haaland, nëse City mund të kalojë Real Madridin dhe të mundë një nga fituesit e duelit mes Milanit ose Interit. Norvegjezi tashmë po thyen rekorde për Cityn, 35 golat e tij janë historike në Ligën Premier pasi askush nuk e ka arritur më parë.

Duke folur për Caught Offside, Stan Collymore ka folur për pasojat e mundshme nëse Haaland fiton Ligën e Kampionëve në sezonin e tij të parë në Angli.

“Pyes veten për sa kohë do të qëndrojë në City”, shtoi ish-profesionisti.

“Tani ai e ka thyer atë rekord dhe me fokusin padyshim në fitimin e tripletës, nëse Haaland dhe City do të ishin në gjendje ta bënin këtë, sa shtysë do të kishte për të që të qëndronte në Etihad? – Shumë pak, për mendimin tim”.

Ai gjithashtu e lidhi atë me Jude Bellingham, i cili thuhet se është afër një marrëveshje me Real Madridin për këtë verë.

“Shtojeni këtë faktit që ai është me të vërtetë, shumë mik i mirë me Bellinghamin, dhe siç e kam thënë disa herë më parë, nuk do të habitesha aspak nëse dyshja bashkohen në Madrid”, vazhdon Collymore.

“Do të ishte një lëvizje që do të kishte kuptim për Haaland – dyshoj shumë se ai do ta përfundojë karrierën e tij në City dhe do të luajë për klubin ndoshta më të madh në botë dhe do t’i bashkohet lojtarëve si Cristiano Ronaldo, Raul, Ronaldo Nazario, Luis Figo, Sergio Ramos, Roberto Carlos, Alfredo Di Stefano dhe Zinedine Zidane në librin e legjendave. Kështu që shikoni këtë hapësirë ​​– Haaland te Real Madrid në sezonet e ardhshme”, ka shtuar më tej ai.

Los Blancos e kanë Karim Benzemën me gjasë deri në fund të sezonit të ardhshëm, kur francezi do të jetë 36 vjeç.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu