Zaevi takim me Gashin dhe Thaçin, kush çka do të marrë nga qeveria?

Kryeministri Zoran Zaev ka vazhduar konsultat me partitë shqiptare Alternativa dhe PDSH lidhur me kompletimin e kabinetit qeveritar, në kuadër të planit të rikonstruimit. Ai sot ka takuar kreun e “Alternativës” Afrim Gashin dhe atë të PDSH-së Menduh Thaçin, i kanë thënë portalit Plusinfo, burime qeveritare, transmeton gazeta Lajm.

Sipas këtyre burimeve, ministria e Kulturës do t’i mbetet “Alternativës”, ndërsa nga partia e Thaçit nuk japin informacione nëse Bardhyl Dauti do të mbetet edhe më tej ministër pa resor në Qeverinë e Zaevit.

BDI ka konfirmuar se do të ketë ndryshime në tre ministri nga gjithsej pesë sa i drejton kjo parti. Tashmë është e qartë se zëvendëskryeministri i SIMO Hazbi Lika do të largohet nga qeveria. Ministrinë e re për Sistem Politik do të drejtojë Sadulla Duraku, kurse në krye të ministrisë së Ekologjisë pritet të vjen Naser Nuredini.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu