.. C
 
 
25.02.2018
Ballina Sport Sporte të tjera

Sporte të tjera

Lajmet e fundit të sportit nga vendi rajoni dhe bota. Futboll, basketboll, Formula 1, lexoni të parët vetëm në InfoShqip.com

Ish-boksieri shqiptar Luan Krasniqi: Faleminderit Merkel!

Ish-kampioni i Europës në boks, Luan Krasniqi, është takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel, ku kanë diskutuar për zgjedhjet e ardhshme në Gjermani. Ndër të tjera, ish-boksieri shqiptar e ka falënderuar Merkelin për ndihmën...

Djaloshi 7 vjeçar sulmon kundërshtarin e babait para ndeshjes së boksit (VIDEO)

Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur para një ndeshje boksi në USA. Djali 7-vjeçar i boksierit Billy Joe Saunders, ka goditur rivalin e babait të tij, WIllie Monroe Jr, në matjet para ballafaqimit...

Pse futbollistët dhe atletët tjerë i heqin qimet e këmbëve (FOTO)

Ndoshta këtë e keni vërejtur edhe vetë apo jua ka treguar dikush, por mbetet fakt i vërtet se futbollistët – bashkë me sportistë tjerë – i heqin qimet e këmbëve. Por, a ka ndonjë arsye...

Xhudistet serbe nuk qëndruan në podium kur Krasniqi e Kuka morën të artat

Medaljet e arta që rrëmbyen dje xhudistet kosovare Distria Krasniqi e Loriana Kuka në Kampionatin Ballkanik në Shkup, siç duket nuk iu ka pëlqyer xhudisteve nga shteti fqinj, Serbia. Trajneri i tyre, Driton Kuka përmes...

Skandal, çiklisti shqiptar shkon në Botëror, por nuk ka biçikletë

Bëmat” e sportit vijnë nga Shqipëria. Rasti i paprecedentë regjistrohet te çiklizmi. Edhe kur të krijohet mundësia për të marrë pjesë në një kampionat botëror që jo të gjithë e kanë luksin ta bëjnë...

Majlinda e fiton finalen e ‘përsëritur’ të Olimpiadës

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror të xhudos, i cili po mbahet në Budapest të Hungarisë, shkruan zeri.info. Xhudistja pejane e ka mposhtur në rrethin e tretë finalisten e Olimpiadës, italianen Odette...

Majlinda merr çmimin më të madh në karrierë

Majlinda Kelmendi ka fituar çmimin prestigjioz “Xhudistja më e mirë e sotme” (Best Female Judoka Today) nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos. Kampionia olimpike është nderuar me çmimin më të madh në karrierë të dielën në...

PAMJE TË RËNDA/ Vritet me grushta kampioni i botës në peshëngritje (VIDEO)

Rusi, Andrey Drachyov, Kampioni i botës në peshëngritje humbi jetën në spital pasi mori lëndime të rënda në kokë pas një përleshjeje në rrugë në qytetin Khabarovsk. Ngjarja u regjistruar në ambientet e jashtme të...

Automobilisti shqiptar bën historinë, fiton në disiplinën malore për Kampionatin Evropian

Liridon Kalenderi është automobilisti i parë shqiptar që e fiton një garë të disiplinës malore e vlefshme për Kampionatin Evropian. Ai ka triumfuar në garën që u mbajt në Saint Ursane të Zvicrës. Me Mitsubishi Evo...

Fund pikëllues për Usain Bolt, atleti i famshëm nuk arriti ta përfundojë garën finale...

Usain Bolt është padyshim vrapuesi më i madh i gjeneratës së tij, ndoshta edhe në histori, mirëpo ai nuk ia doli që t’i mbaronte 100 metrat e tij të fundit në karrierë. Të gjithë prisnin...

Lajmet e fundit