“Ç’është Prekazi?”, pas deklaratës së aktores, rrjeti shpërthen keq në kritika ndaj Olta Gixharit

Prej disa javësh, “Big Brother VIP Albania” ka bërë që shqiptarët nga mbarë bota t’i dërgojnë banorëve mesazhe e dhurata përmes një aplikacioni online të quajtur ‘Big love’. Fansat mund të zgjidhin një emoji që nis nga vlera 3 euro deri në 100 euro, e cila është kurora.

Dhe një kurorë i është dërguar së fundmi Luizit nga një prej anëtarëve të familjes Jashari. Bëhet fjalë për Hamëz Jasharin, djalin e Bekim Jasharit, i cili i ka dërguar edhe një mesazh ku shkruhet: “Të përshëndes nga Prekazi Heroik i Adem Jasharit”.

Të shumtë kanë qenë reagimet e banorëve me Nitën dhe Shpatin që i thanë se kjo është dhurata më e bukur që i është bërë ndonjëherë.

Mirëpo në sy ra reagimi i Oltës, e cila në një moment pyet: “Çfarë është Prekazi?”. Ishte Nita ajo e cila i ka shpjeguar që Prekazi është vendi ku kanë rënë heroikisht një familje e tërë gjatë luftës.

Komentuesit në rrjetet sociale janë shprehur të zhgënjyer dhe habitur nga fakti që ajo nuk e dinte këtë gjë dhe nuk i kanë kursyer kritikat. Ja disa nga komentet:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu