“Çfarë është Prekazi?” Olta habit banorët, nuk ka dëgjuar për historinë e Kosovës (VIDEO)

Luizi ka pranuar mesazhin nga Hamëz Jashari, djali i Bekim Jasharit. “Të përshëndesim nga Prekazi heroik i Adem Jasharit”, thuhet në mesazhin për këngëtarin.

Reagimi i aktores Olta Gixhari, ka habitur publikun dhe banorët e cila në ato momente pyet: “Çfarë është Prekazi?”.

Në këtë moment këngëtarja Nita Latifi ka ndërhyrë duke i shpjeguar që Prekazi është vendi ku kanë rënë heroikisht një familje e tërë, familja Jashari gjatë luftës së Kosovës.

Video:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu