“Dy heronj, një histori, Kosova në mes”, presidentja Vjosa Osmani publikon fotografi me Klintonin dhe Klarkun

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është duke qëndruar në një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Osmani gjatë qëndrimit në SHBA ka zhvilluar disa takime të rëndësishme, së fundmi presidentja ka takuar ish presidentin e SHBA-së, Bill Clinton dhe ish gjeneralin e NATO-s, Wesley Clark.

“Dy heronj, një histori, Kosova në mes”, ka shkruar presidentja sipër fotografisë së publikuar.

Osmani ka takuar edhe liderë tjerë ndërkombëtarë dhe gjithashtu edhe shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë në New York.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu