Harry dhe Meghan flasin për përvojat e vitit 2020, thonë se dashuria gjithmonë fiton

Duka dhe Dukesha e Sussexit kanë publikuar podcastin e tyre të parë, në të cilin ata reflektojnë për vitin 2020 me një varg të famshëm dhe aktivistësh, shkruan BBC.

Këngëtari Elton John, prezantuesi James Corden, autori Matt Haig, tenisti Naomi Osaka dhe të tjerë shfaqen në episodin e parë të Archewell Audio.

Është fryti i parë i marrëveshjes podcast të Princit Harry dhe Meghan me Spotify.

“Pavarësisht se çfarë ju hedh jeta njerëz, na besoni kur themi, dashuria fiton”, u thotë Meghan dëgjuesve.

Çifti nuk diskutojnë drejtpërdrejt përvojat e tyre personale të vitit 2020, të cilin e filluan me njoftimin e tyre se do të tërhiqeshin si mbretër “të moshuar”, përpara se të transferoheshin në SHBA.

Në vend të kësaj, Meghan shpjegon se ata vendosën të regjistronin “disa miq dhe shumë njerëz të tjerë” të cilët “ne i admirojmë dhe të marrin mendimet e tyre për ato që mësuan nga viti 2020”.

I pari është Elton, i cili e përshkruan vitin 2020 si “viti më i keq që kam njohur ndonjëherë”, por që thotë se shpreson kur të kalojë pandemia “ne të jemi bërë njerëz më të mirë dhe unë shpresoj për shërim”.

Aktori amerikan Tyler Perry flet për vendosjen e ushqimit për 5,000 familje të paprivilegjuara në studion e tij në Atlanta, Georgia, ndërsa shefi i kuzhinës Jose Andres diskuton gjithashtu shpërndarjen e shujtave në SHBA gjatë pandemisë.

Të ftuarit e tjerë përfshijnë aktivisten 17-vjeçare Christina Adane, mësuesin mësues alternativ të shëndetit Deepak Chopra, politikanin amerikan Stacey Abrams dhe artistin britanik të fjalës së folur George Poet.

Princi Harry dhe Meghan nuk i intervistuan ata, përkundrazi u kërkuan mysafirëve të regjistronin veten për të shmangur atë që duka e përshkruan si “vallëzimin e vështirë të një bisede me video”.

Meghan thotë se përgjigjet e tyre “të gjitha u kthyen në një gjë në fuqinë e lidhjes”.

Ajo shton: “Errësira nuk mund ta dëbojë errësirën. Vetëm drita mund ta bëjë këtë.”

Princi Harry thotë se ai dëshiron të japë një mësim nga viti 2020 “rreth asaj se sa e rëndësishme është të kujdesemi për njëri-tjetrin dhe sa domethënëse janë lidhjet tona, edhe kur ato janë fizikisht të pamundura”.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu