Humbi burrin por fitoi lotarinë, “dhurata” që bashkëshorti i la para vdekjes e bën gruan të pasur

Një grua nga Mbretëria e Bashkuar fitoi një xhekpot prej 166,000 € duke përdorur biletat e lotarisë që i përkisnin bashkëshortit të saj të ndjerë. Fituesja me fat zbuloi biletat teksa kërkonte nëpër sendet e burrit të saj pas vdekjes së tij.

Burri i gruas ishte një lojtar i zjarrtë i lotarisë dhe kishte blerë disa bileta lotarie para vdekjes së tij të parakohshme. Fatmirësisht për të venë, një nga ato doli të ishte fituese.

Pasi e kontrolloi biletën disa herë për t’u siguruar që ishte e ligjshme, gruaja u emocionua kur zbuloi se kishte fituar një shumë të konsiderueshme parash. Ajo shprehu tronditjen dhe mirënjohjen për të ardhurat e saj të papritura, duke thënë se paratë do ta lejojnë atë të sigurojë për familjen e saj dhe të nderojë bashkëshortin e saj të ndjerë në një mënyrë kuptimplote.

Historia e vejushës tërhoqi vëmendjen dhe admirimin e shumë njerëzve, të cilët vlerësuan qëndrueshmërinë dhe fatin e saj të mirë përballë një humbjeje kaq të vështirë. Disa madje spekuluan se prania e burrit të saj mund të ketë luajtur një rol në fitimin e çmimit të parë, duke i ofruar ngushëllim dhe siguri në formën e një fitimi të papritur.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu