Indoneziania e verbër mahnit në “American Got Talent” (VIDEO)

Konkurrentja e verbër 17-vjeçare nga Indonezia, Putri Ariani, e cila mori pjesë në konkursin e talenteve “America’s Got Talent” ka mahnitur publikun dhe jurinë me performancën e saj.

“Ata u çmendën për ty”, i tha Sofia Vergara në emër të jurisë.

Ariani performoi një këngë origjinale të saj në audicion dhe më pas i famshmi Simon Cowell i kërkoi asaj të këndonte një këngë tjetër.

Ariani zgjodhi “‘Më falni’ duket se është fjala më e vështirë” nga Elton John.

Dhe pastaj erdhi kulmi kur Cowell goditi butonin e artë.

“Unë mendoj se ne të gjithë ndiejmë të njëjtën gjë. Ju jeni 17 vjeçe. Ju shkruani këngë. Ju keni një zë të mrekullueshëm, të qartë, dua të them vërtet, shumë të mirë. Ju keni një lloj shkëlqimi,” arsyetoi Cowell.

Ky sukses e dërgoi automatikisht Putrin në spektaklet live, të cilat do të xhirohen në gusht.

Video:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu