Ja ku do të jetojë Obama pas mandatit të presidentit, shtëpi me vlerë 6 milionë dollarë (FOTO)

Presidenti amerikan Barak Obama tha se ai dhe familja e tij do të mbetet në Uashington dhe pas mandatit të tij presidencial në janar për shkak të detyrimeve shkollore të vajzës së tij të vogël, Sasha. Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle do të hynë në një shtëpi luksoze prej 8 mijë metra katrorë.
Për Obamën edhe pse ishte shumë e vështirë për të vendosur në mes të pesë shtëpive të ofruara, por ai zgjodhi shtëpinë me nëntë dhoma gjumi, tetë banjo, disa dhoma të ditës, dhe pishinë luksoze.
Shtëpia në të cilën do të banojë Obama pas përfundimit të mandatit presidencial është ndërtuar në vitin 1928 dhe është me vlerë 6,3 milion dollarë.
o
o1
o2
o3

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu